גוגי משחקי ילדים בית - חדשים
משחקים


משחקי ילדים
משחקי ילדים
מובילים
מובילים


פעולה
פעולה
250 משחקים
250 משחקים


האתר הסגול
האתר הסגול
פיתוח חשיבה
פיתוח חשיבה


משחקי יצירה
יצירה
משחקי בנות
בנות


משחקי בנים
בנים
מירוצים
מירוצים


קטגוריות
משחקים


משחקים בלי אינטרנט

זה לא משנה אם אנחנו מדברים על משחקי וידאו, משחקי מחשב או משחקים לפלאפונים, רוב המשחקים היום דורשים חיבור לאינטרנט או שהם בודקים כי קיים חיבור לאינטרנט כל כמה זמן.

 היה אפשר לחשוב שרק משחקים שמיועדים להרבה שחקנים (מולטיפלייר) ידרשו חיבור קבוע, אבל גם משחקים לשחקן יחיד או משחקים שבהם אנחנו יכולים לראות את הניקוד של שחקנים אחרים בלי לשחק ממש מולם דורשים אותו.

למה בעצם זה קורה? אז קודם כל, משחקי וידאו ומחשב נמכרים גם באופן דיגיטלי בלי דיסקים והמכשיר שעליו משחקים (סוני, אקס בוקס, Switch או מחשב) חייב לזהות שהמשחק באמת שלנו ואנחנו מחוברים לחשבון איתו קנינו את המשחק. לדבר הזה קוראים ניהול זכויות דיגיטלי, או DRM.

ה-DRM לא בהכרח דורש מאיתנו להיות מחוברים כל הזמן לאינטרנט , אבל אם למשל נתנתק מהחשבון שלנו ולא יהיה לנו חיבור אינטרנט כדי להתחבר מחדש, כל המשחקים שקנינו באופן דיגיטלי ינעלו בפנינו. (למרות שבחלק מהמכשירים אפשר לעשות Game Sharing גם למשתמשים אחרים על אותו המכשיר).

אם אנחנו מדברים על משחקים לפלאפון, החיבור לאינטרנט בדרך כלל משמש כדי להציג לנו כל מיני מודעות או לטעון חלקים מהמשחק בלי לתפוס לנו את כל הזיכרון במכשיר... הפלאפונים שלנו אומנם מחוברים לאינטרנט כל הזמן דרך החיבור הסלולרי, אבל החיבור לא תמיד טוב. לכן אין פלא שאנשים מחפשים משחקים בלי אינטרנט גם לטלפון.

אז איפה יש משחקים בלי אינטרנט?

בלי לדבר על משחקים פרוצים שיכולים לכלול וירוסים וכל מיני דברים אחרים שאתם לא רוצים על המחשב או הטלפון שלכם, משחקים בלי אינטרנט הם בדרך כלל משחקים שאפשר להוריד בחינם מאתרי האינטרנט של היוצרים שלהם (לפעמיים מדובר במשחקים ישנים שכבר אין טעם למכור אותם).

כאמור, יש משחקים שאפשר להפעיל בלי אינטרנט בתנאי שלא התנתקנו מהחשבון שלנו, למרות שבעיקרון תמיד עדיף להיות מחוברים.

יש גם שירותים שמאפשרים לקנות משחקים בלי שום הגנה, מה שנקרא DRM-Free. למרות שבאופן חוקי אסור לנו לתת אותם לאחרים, אנחנו יכולים לגבות אותם על המחשב או לשים אותם על Disk On Key בלי לפחד שאולי הם יפסיקו לעבוד לנו.

אם אנחנו מדברים על משחקים לפלאפון, גם כאן רוב המשחקים בלי אינטרנט הם משחקים שפשוט קונים בכמה שקלים כדי לשחק בכל השלבים שיש בהם או משחקים שנועדו שיפיצו אותם כמה שיותר. למשל, המשחקים של "חדר וחצי" הם משחקים שבעצם מפרסמים את ארץ נהדרת.

אם יש לי דיסק, זה בטוח אומר שאפשר לשחק במשחק בלי אינטרנט?

לא לגמרי. קודם כל אם מדובר במשחק אונליין כמו Call of Duty, אז רק חלק קטן מאוד מהמשחק הוא בלי אינטרנט. לדוגמה, הקמפיין לשחק יחיד או משחק נגד המחשב (בוטים). דבר שני, כמעט כל משחק "גדול" היום דורש הורדה של קבצי עדכון. אפשר אומנם לשחק בו מהדיסק או הכרטיס זיכרון (במקרה של ה-Switch), אבל סביר להניח שיהיו בו הרבה באגים או בעיות אחרות שהעדכון שמורידים מהאינטרנט פותר.

מצד שני, אם העדכון כבר ירד למכשיר שלכם, תוכלו בדרך כלל לשחק בלי חיבור לאינטרנט בתנאי שהדיסק או הכרטיס של המשחקים נמצאים בתוך המכשיר.

נכתב על ידי איתי ברנר מאתר ניוב